SPA & WELLNESS
SPA & WELLNESS
BENLİĞİNİZİ YENİLEYECEK HOLİSTİK BİR YOLCULUK…
SPA & WELLNESS
BENLİĞİNİZİ YENİLEYECEK HOLİSTİK BİR YOLCULUK…

Sentire SPA merkezimiz sizi eşsiz bir dünyaya taşıyor, en modern ekipmanlarla özel tasarlanan bakım kabinleri, muhteşem bakımları, sessiz ve huzurlu atmosferi, holistik felsefesi ile beden, zihin ve ruh bütünlüğünüzü yeniden sağlayacak.

Spa Merkezimizin profesyonel kadrosu tarafından kişisel ihtiyaç ve gereksinimleriniz doğrultusunda size özel hazırlanacak programlar ve bakımlar sayesinde canlanın, yenilenin ve kendinizi şımartmanın keyfini çıkartın.

MASAJLAR

İMZA MASAJLAR

MİX KOMBİNE MASAJI

Bu özel masajda terapist misafirin ihtiyaçlarını göre uygulayacağı masaj tekniklerini kendisi belirler. Klasik İsveç,Shiatsu,Thai masaj teknikleri yanında germe hareketleride uygulanabilir.

ASYA KOKTEYL MASAJI (SHİATSU, BALİ, LOMİ-LOMİ)

Uzakdoğu masaj tekniklerinin birleştirilerek kullanıldığı, rahatlatıcı tüm vücut masajıdır. Uzak doğu esintisini ve ferahlatıcı etkisini bedeniniz de hissedin.

UYGULANAN MASAJLAR

ANTİ STRES MASAJI

Anti Stres Masajı, yavaş ve ritmik hareketlerle yapılan bir masaj tipidir. Yumuşak hareketlerle tüm vücut yapılan masaj sayesinde kas ve dokuların gevşemesi sağlanır.

İSVEÇ MASAJI

Klasik masaj tekniklerinin kullanıldığı tüm vücut masajı ile bedeniniz günün yorgunluklarından ve stresinden kurtulur, rahat ve keyifli bir ortamda kendinizi zinde ve dinlenmiş hissedersiniz.

AROMATERAPİ MASAJI

Eski Çin, Mısır ve Hint uygarlıkları döneminden günümüze kadar gelen bu yöntem özel bitkilerden elde edilen saf aroma yağları ile uygulanmaktadır. Sakinleştirici, canlandırıcı, toksin atıcı, ağrı giderici, hücre yenileyici ve kas gevşetici etkileri vardır.

MUM MASAJI

Hem masaj yağı hem de çok iyi bir vücut nemlendiricisi olma özelliğine sahip aromatik mumların, eritilerek vücudunuza uygulandığı dinlendirici sıcak masaj türüdür.

SENTIRE ÇİFTLERE ÖZEL ( KLASİK )

Çift kişilik masaj odalarımızda, Klasik masaj tekniklerinin kullanıldığı rahatlatıcı tüm vücut masajıdır. Huzurlu ve keyifli bir ortamda sevdiğiniz ile güzel vakit geçirebileceğiniz bir an.

GELENEKSEL BALİ MASAJI

Geleneksel Bali masaj tekniklerinin uygulandığı Bali masajı avuç içi baskıları ile tüm vücudunuzda gevşeme ve rahatlık sağlar. Yorgun ve stres altındaki vücudunuz için önerilir.

THAI MASAJI

Thai masajı tüm vücuda uygulanan bir masajdır ve süreç boyunca kesinlikle yağ kullanılmaz. Vücuda, ayak parmaklarından kafa derisine kadar, özel baskı ve esnetme hareketleri ile donatılmış zengin bir masaj uygulanır.

LOMİ LOMİ MASAJI

Kökleri eski Hawai ‘Huna’ felsefesine dayanan ve pozitif enerjileri uyandıran iyileştirici bir masajdır. Lomi Lomi masajı kol ve dirseklerle yapılan eşsiz bir masajdır.

SENTIRE ÇİFTLERE ÖZEL ( BALİ )

Uzak Doğu Bali masaj tekniklerinin kullanıldığı rahatlatıcı tüm vücut masajıdır. Huzurlu ve keyifli bir ortamda kendinize ve sevdiklerinize vakit ayırın.

SHIAT-SU MASAJI

Shiat-su 2000 bin yıllık bir Japon geleneğidir ve yaşam enerjisi Chi’yi dengeli kılmak üzere meridyenler üzerine yapılan baskılı masaj türüdür.

REFLEKSOLOJİ

Sirkülasyonu geliştirmek, ağrıları hafifletmek, bedeni rahatlatmak ve vücutta tekrar enerji akımını sağlamak için, ayağın altındaki refleks alanlarına parmak ucu ile uygulanan noktasal baskı masajıdır.

VOLKANİK TAŞ MASAJI

Derinlemesine rahatlatıcı bu masajda özel volkanik taşlar kullanılır. Volkanik taşlardaki sıcaklık vücudu yatıştırır, kasları gevşetir ve en önemlisi vücuttaki negatif enerji atarak pozitif enerji yükler.

MANDARA 4 EL MASAJI

İki uzman terapist bedeninizin enerji akışını düzenlemek ve rahatlatmak için senkronize olarak birbirini takip eder. Bu masaj ile kendinizi stresten arınmış hissedeceksiniz.

BÖLGESEL MASAJLAR

ANTİSELÜLİT MASAJI

Selülit oluşumunun başlıca nedeni dolaşım bozukluğudur. Kan ve lenf dolaşımındaki bozukluk ve yağ dokusundaki artış toksit madde birikimine yol açar. Selülit Masajı kan ve lenf dolaşımını harekete geçirir ve dokuların taze oksijen ile dolmasını sağlar.

LOKAL (BÖLGESEL) MASAJ

Klasik masaj teknikleri ile misafirin isteği doğrultusunda vücudun sırt bölgesine, baş boyun bölgesine veya bacak bölgesine uygulanan masajdır. Adale gerilimlerini giderir, dolaşımı canlandırır.

HAMAM RİTÜELLERİ

KESE UYGULAMASI

Türk hamamı geleneğindeki ilk aşamayı oluşturan ‘kese’, vücudun yoğun ter atmasının ardından temizlenmek ve arınmak için tatbik edilir. Kese, derinin gözeneklerinde birikmiş olan toksik maddeleri çıkararak tıkanmış gözenekleri açar ve pürüzleri giderir.

KESE & KÖPÜK MASAJI

Türk hamamı geleneğindeki ilk aşamayı oluşturan kese uygulamasının ardından, doğal sabunlardan üretilen yoğun bir köpük ile sıcak göbek taşında uygulanan rahatlatıcı bir masajdır.

KÖPÜK MASAJI

Vücudun doğal sabunlardan üretilen yoğun bir köpükle kaplanması ve bu köpük yardımıyla yapılan eşsiz rahatlatıcı bir masaj.

CİLT BAKIMLARI

KLASİK CİLT BAKIMI

Ciltteki yağ veya kuruluk dengesini kontrol altına alarak cilde berrak ve sağlıklı bir görünüm kazandırır. Cildin yüzeyindeki yağlanmaya veya kuruluğa neden olan ölü derinin arındırılmasını ve tedavi edilmesini sağlar.

KOLLAJEN CİLT BAKIMI

Yaşlandıkça ciltte üretimi azalan kolajen, cildin sıkılığını kaybetmesine ve kırışıklık görünümünün artmasına sebep oluyor. Bu bakım zamanla ortaya çıkan yaşlanma belirtilerine karşı koyup cilde ihtiyacı olan gerginliği ve temel yapı taşını geri kazandırır.

LUX HAVYAR BAKIMI

Havyarın içeriğinde bulunan fosfolipid cildi nemlendirir; kuruma nedeniyle oluşan pürüzlü yapıyı gidererek cildin daha pürüzsüz, parlak ve güzel görünmesini sağlar. Esnekliğini kaybeden ve kırışmaya başlayan cildin yenilenerek daha genç ve güzel görünmesini sağlar.

ANTI-AGE MASKE BAKIMI

Yaşlanma karşıtı, hücre yenileyici maske bakımıdır. Cildi yeniler, esnek ve yumuşaklığını destekler.

MİNİ CİLT BAKIMI

Cildinizin günlük ihtiyacını karşılayacak temel cilt bakımıdır. Aktif cilt bakımı ile cildiniz temizlenir, ışıltı ve parlaklık kazandırılır.

YÜZ MASKESİ

Cildinizi uyarır kan akışını hızlandırır, Hücre yenilenmesi sağlar. Tüm cilt tipleri için uygundur. Sivilceleri söndürür ve gözenekleri açar.

VÜCUT BAKIMLARI

ANTİ SELÜLİT VÜCUT BAKIMI

Dokuları dirileştirmek, vücut şeklini korumak ve görünümünü iyileştirmek, yağ kümeleri ve selülit ile ilgili problemleri çözmek için geliştirilmiş komple bir bakım programıdır, zengin aktif maddeler içerir.

YENİLEYİCİ VÜCUT BAKIMI

Cildi nemlendirir, gözenekleri sıkıştırır, kan dolaşımını hızlandırarak vücudu yeniler. Tüm vücut peeling yapıldıktan sonra, yenileyici etkiye sahip vücut maskesi uygulanır ve sonrasında, nemlendirici krem ile sonlandırılır.

VÜCUT KREM PEELİNG

Tüm vücudunuzu ölü derilerinden arındırmak için en ideal bakımdır, cilde yumuşaklık ve pürüzsüzlük sağlar.

YOSUN BAKIMI

Cildin sıkılaşması, pürüzsüzleşmesi ve toksinlerden arınması açısından çok etkilidir. Peeling + Yosun Maskesi + ısı Battaniyesi + vücut losyonu işlemlerinin tümünü uyguladığımız bu kür aynı zamanda çok keyiflidir.

CİHAZLI UYGULAMALAR

AYAK DEDOKSU

Detoks işlemi vücutta biriken hastalık ve yaşlanmayı oluşturan zararlı atıkların vücuttan temizlenmesidir.30 dakikalık seansta ayaklar mineral deniz tuzlu su ile dolu bir kapta iken, sudan geçirilen iyonik akım sayesinde bedendeki toksinler iyonizasyon teknigi ile dışa atılır.

LÜX AYAK BAKIMI

Deniz tuzu ile dolu jakuzide 10 dk bekleyen ayaklar jakuzi sonrasında özel peeling uygulamasıyla ölü deriden arındırılır, nem dengesini sağlayan maskenin ardından yumuşatıcı losyon ile masaj uygulanır.

OZON SAUNA

Ozon sauna,sıcak kabin içinde deri yolu ile vücuda oksijen verilme yöntemidir. Bu yöntemle hem sauna keyfi yaşanabilir, hem de ozon tedavisi olabilirsiniz. Sıcaklığın etkisi ile açılan deri gözeneklerden emilerek vücudun kan, lenf ve yağ dokusuna geçer. Lenfatik sistemi toksinlerden arındırır, cildi temizler,kasları gevşetir, kan dolaşımını hızlandırır ve bakteri,virus, mantarları öldürür. Bir seans ozon 300-500 kalori harcanmasını sağlar.

VIP ODA UYGULAMALARI

KRAL & KRALİCE PAKETİ ( 2 KİŞİ-VIP ODA)

Özel hamam kullanımı, Özel Buhar banyosu ve Klasik İsveç Masajı Bitki çayı ikramı ile

ROYAL PAKET (2 KİŞİ- DELUXE ODA)

Kese & Köpük Masajı, Buhar Banyosu, Anti-Stres Masajı, Bitki çayı ve meyve ikramı ile

SPA SUIT DELUXE PAKET (2 KİŞİ- DELUXE ODA)

Özel hamamda Kese & Köpük Masajı, sauna ve buhar banyosu sonrası Bali Masajı Meyve ve çikolata Tabağı+ Bitki çayı+ çerez+ Şampanya ikramı ile

BE FIT FITNESS

Sentire Spa’da yer alan Be Fit Fitness Center 08:00 – 20:00 saatleri arasında hizmet vermektedir. Antrenman esnasında spor ayakkabı ve spor kıyafet giyilmelidir. Fitness Merkezimizi 16 yaş üzeri misafirlerimiz kullanabilmektedir.

ISITMALI HAVUZLAR

Kapalı ısıtmalı havuzumuz tüm misafirlerimizin kullanımına açıktır.