SPA & WELLNESS
SPA & WELLNESS
RUH VE BEDENİN MÜKEMMEL UYUMU
SPA & WELLNESS
RUH VE BEDENİN MÜKEMMEL UYUMU

“Günü Yaşa! Yaşadığın sürece mutlu ol, günün tadını çıkar, dolu dolu yaşa, elinde olanı en iyi şekilde değerlendir. Gerçekte her şey için tahmin ettiğinden çok daha geç kalmışsındır.”
- Quintus Horatius Flaccus (M.Ö. 65)

Toplam 4.000 m² alan üzerine kurulan iki katlı Carpe Diem Spa, en modern ekipmanlarla özel tasarlanan bakım kabinleri, içerisinde buhar banyosu, jakuzi, masaj yatağı ve dinlenme yatağı bulunan, çiftler için tasarlanmış özel Spa Süiti, sessiz ve huzurlu atmosferi ile beden, zihin, ruh bütünlüğünüzü yeniden sağlayacak.

Masaj terapileri, SPA bakımları, Türk hamamında geleneksel kese ve köpük uygulamaları, dünyaca ünlü markalar ile yapılan yüz ve vücut uygulamalarının bütünleyici etkisini Spa Cafe’de çayınızı içerek yada özel Spa bahçesinde dinlenerek tamamlayabilirsiniz.  Carpe Diem Spa’nın profesyonel kadrosu tarafından kişisel ihtiyaç ve gereksinimleriniz doğrultusunda size özel hazırlanacak programlar ve bakımlar sayesinde canlanın, yenilenin ve kendinizi şımartmanın keyfini çıkartın.

Carpe Diem SPA’da geniş masaj ve terapi seçeneklerinin yanısıra güzelliğinize ve sağlığınıza katkıda bulunacak organik sertifikalı, hayvanlar üzerinde test edilmemiş, doğaya saygılı ve geri dönüştürülebilir ambalajların kullanıldığı ürünleri SPA Butik’te bulacaksınız.

Menu

MASAJLAR

BALİ MANDARA 4 EL MASAJI

Dört el masajının hareketleri, vücut uzunluğunu senkronize bir dans gibi dolaşır. Dört uzman eli oluşturan iki uzman terapist, bedeninizin enerji akışını rahatlatmak üzere birbirini tamamlar ve takip eder. Bu masaj ile dokunma gücünün kesin deneyimini yaşayıp kendinizi stresden arınmış hissedeceksiniz.

LOMİ-LOMİ HAWAİ MASAJI

Kökleri eski Hawai ‘Huna’ felsefesine dayanan ve pozitif enerjileri uyandıran iyileştirici bir masajdır. Lomi Lomi kol ve dirsek ile yapılır, ritmik nefes alma ve dans teknikleri ile eşsiz bir masajdır.

AYURVEDA SHIRODHARA MASAJI

Sanskritçe dilinde Shirodhara Shiro+dhara kelimelerinden olusur; Shiro bas ve dhara dolasım anlamına gelmektedir. 3. göz çakra ve Anja çakra uyarılarak sinir sistemi rahatlar, stres giderilir, bas ağrıları azalır. Uykusuzluk problemi olan misafirlerimiz o gece rahat ve derin uykuya dalarlar. Ilık susam yağı aynı zamanda saçların ve baş derisinin nemlenmesini sağlar.

CARPE DIEM SIGNATURE MASSAGE

Tamamen rahatlatıcı ve yenileyici özelliğe sahip olan bu özel kombinasyon masajı 5 farklı masaj tekniğinin iyileştirici güçlerinin mükemmel bir birleşimidir. Özel olarak seçtiğimiz yağı ile dingin ve tazelenmiş hissedeceksiniz.

HAMAM RİTÜELLERİ

KESE UYGULAMASI

Türk hamamı geleneğindeki ilk aşamayı oluşturan ‘kese’, vücudun yoğun ter atmasının ardından temizlenmek ve arınmak için tatbik edilir. Kese, derinin gözeneklerinde birikmiş olan toksik maddeleri çıkararak tıkanmış gözenekleri açar ve pürüzleri giderir.

KESE & KÖPÜK MASAJI

Türk hamamı geleneğindeki ilk aşamayı oluşturan kese uygulamasının ardından, doğal sabunlardan üretilen yoğun bir köpük ile sıcak göbek taşında uygulanan rahatlatıcı bir masajdır.

KÖPÜK MASAJI

Vücudun doğal sabunlardan üretilen yoğun bir köpükle kaplanması ve bu köpük yardımıyla yapılan eşsiz rahatlatıcı bir masaj.

CİLT BAKIMLARI

KLASİK CİLT BAKIMI

Ciltteki yağ veya kuruluk dengesini kontrol altına alarak cilde berrak ve sağlıklı bir görünüm kazandırır. Cildin yüzeyindeki yağlanmaya veya kuruluğa neden olan ölü derinin arındırılmasını ve tedavi edilmesini sağlar.

KOLLAJEN CİLT BAKIMI

Yaşlandıkça ciltte üretimi azalan kolajen, cildin sıkılığını kaybetmesine ve kırışıklık görünümünün artmasına sebep oluyor. Bu bakım zamanla ortaya çıkan yaşlanma belirtilerine karşı koyup cilde ihtiyacı olan gerginliği ve temel yapı taşını geri kazandırır.

LUX HAVYAR BAKIMI

Havyarın içeriğinde bulunan fosfolipid cildi nemlendirir; kuruma nedeniyle oluşan pürüzlü yapıyı gidererek cildin daha pürüzsüz, parlak ve güzel görünmesini sağlar. Esnekliğini kaybeden ve kırışmaya başlayan cildin yenilenerek daha genç ve güzel görünmesini sağlar.

ANTI-AGE MASKE BAKIMI

Yaşlanma karşıtı, hücre yenileyici maske bakımıdır. Cildi yeniler, esnek ve yumuşaklığını destekler.

MİNİ CİLT BAKIMI

Cildinizin günlük ihtiyacını karşılayacak temel cilt bakımıdır. Aktif cilt bakımı ile cildiniz temizlenir, ışıltı ve parlaklık kazandırılır.

YÜZ MASKESİ

Cildinizi uyarır kan akışını hızlandırır, Hücre yenilenmesi sağlar. Tüm cilt tipleri için uygundur. Sivilceleri söndürür ve gözenekleri açar.

VÜCUT BAKIMLARI

ANTİ SELÜLİT VÜCUT BAKIMI

Dokuları dirileştirmek, vücut şeklini korumak ve görünümünü iyileştirmek, yağ kümeleri ve selülit ile ilgili problemleri çözmek için geliştirilmiş komple bir bakım programıdır, zengin aktif maddeler içerir.

YENİLEYİCİ VÜCUT BAKIMI

Cildi nemlendirir, gözenekleri sıkıştırır, kan dolaşımını hızlandırarak vücudu yeniler. Tüm vücut peeling yapıldıktan sonra, yenileyici etkiye sahip vücut maskesi uygulanır ve sonrasında, nemlendirici krem ile sonlandırılır.

VÜCUT KREM PEELİNG

Tüm vücudunuzu ölü derilerinden arındırmak için en ideal bakımdır, cilde yumuşaklık ve pürüzsüzlük sağlar.

YOSUN BAKIMI

Cildin sıkılaşması, pürüzsüzleşmesi ve toksinlerden arınması açısından çok etkilidir. Peeling + Yosun Maskesi + ısı Battaniyesi + vücut losyonu işlemlerinin tümünü uyguladığımız bu kür aynı zamanda çok keyiflidir.

CİHAZLI UYGULAMALAR

AYAK DEDOKSU

Detoks işlemi vücutta biriken hastalık ve yaşlanmayı oluşturan zararlı atıkların vücuttan temizlenmesidir.30 dakikalık seansta ayaklar mineral deniz tuzlu su ile dolu bir kapta iken, sudan geçirilen iyonik akım sayesinde bedendeki toksinler iyonizasyon teknigi ile dışa atılır.

LÜX AYAK BAKIMI

Deniz tuzu ile dolu jakuzide 10 dk bekleyen ayaklar jakuzi sonrasında özel peeling uygulamasıyla ölü deriden arındırılır, nem dengesini sağlayan maskenin ardından yumuşatıcı losyon ile masaj uygulanır.

OZON SAUNA

Ozon sauna,sıcak kabin içinde deri yolu ile vücuda oksijen verilme yöntemidir. Bu yöntemle hem sauna keyfi yaşanabilir, hem de ozon tedavisi olabilirsiniz. Sıcaklığın etkisi ile açılan deri gözeneklerden emilerek vücudun kan, lenf ve yağ dokusuna geçer. Lenfatik sistemi toksinlerden arındırır, cildi temizler,kasları gevşetir, kan dolaşımını hızlandırır ve bakteri,virus, mantarları öldürür. Bir seans ozon 300-500 kalori harcanmasını sağlar.

VIP ODA UYGULAMALARI

KRAL & KRALİCE PAKETİ ( 2 KİŞİ-VIP ODA)

Jakuzi , İsveç Masajı, Ayak ritüeli, Bitki çayı ikramı

ROYAL PAKET (2 KİŞİ- DELUXE ODA)

Kese & Köpük Masajı, Jakuzi, klasik İsveç masajı, bitki çayı ikramı

SPA SUIT DELUXE PAKET (2 KİŞİ- DELUXE ODA)

Özel hamamda Kese & Köpük Masajı, Sauna, Jakuzi, Bali masajı , Ayak ritüeli, bitki çayı ve meyve tabağı ikramı

FITNESS MERKEZİ

Carpe Diem Spa’nın ikinci katında yer alan Fitness Center geniş ekipman seçeneği ile Siz değerli misafirlerimize 08:00 – 20:00 saatleri arasında hizmet vermektedir. Fitness salonunda bulunan fitness hocamız egzersizler konusunda size yardımcı olmaktan mutluluk duyacaktır.

VİTAMİN BAR

SPA veya Fitness Center’dan sonra tazelenmek için taze sıkılmış meyve sularımızın tadına bakın.